MATUKIO

BROTHER KABUGA AKIWA STUDIO AKIREKODI KIPINDI

This slideshow requires JavaScript.

HIZI NDIO ATHARI ZETU:

This slideshow requires JavaScript.

3 Responses to “MATUKIO”

  1. Zulfikar Makamba March 11, 2012 at 11:15 am #

    Kazi nzuri sana. Mwenyezi Mungu ajaalie kila la kheri. Amiin.

    • icr1 March 11, 2012 at 5:17 pm #

      amiin inshaallah

  2. rasuly March 13, 2012 at 11:42 am #

    safi sana kaka tunahitajika katika kuikomboa jamii ya kileo na mambo yasiofaa kuigwa katika jamii nzima

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: